Vo svete trend, u nás žiadaná novinka

Stavebníctvo je dynamickou, rýchlo sa rozvíjajúcou oblasťou, ktorá neprestáva napredovať. Neustále musí reflektovať na najnovšie trendy v dizajne, vo výrobe, ale aj v používaným materiáloch. Práve na tie sa kladú čoraz vyššie nároky. Musia byť vysoko funkčné, estetické, cenovo prijateľné a v poslednej dobe sa žiada aj ich ekologickosť. Všetky uvedené vlastnosti spĺňa jedinečná doska GECON, novinka od spoločnosti GreenCon.

Veľmi rýchlo sa presadila na svetových trhoch a určite nepotrvá dlho, kým sa stane vyhľadávaným stavebným materiálom architektov, projektantov a stavbárov aj na Slovensku. Doska GECON sa používa v rovnakom segmente ako OSB doska, drevotrieskové dosky pre suché stavby alebo rôzne plastové dosky. V porovnaní s konkurenciou má však unikátne vlastnosti a zároveň prispieva k ekológii výstavby. Jej najväčšími výhodami sú úspora energií, tepelno-izolačné a zvukovo- -izolačné vlastnosti, izolácia proti vlhkosti, zamedzenie ozveny, nehorľavosť a recyklovateľnosť.
Keďže GECON plne nahrádza tri materiály – OSB dosku, parozábranu a sadrokartón –, k výhodám patria aj nízke obstarávacie náklady. Spomenúť treba jednoduchú montáž a demontáž, pri ktorej nebudete potrebovať žiadne špeciálne náradie. Rovnako dobre poslúži náradie bežne používané pri práci s OSB doskami či s drevotrieskou.

GECON je „zelený“

Doska je vyrábaná šetrným ekologickým procesom, bez pridania chemikálií, znečisťujúcich a konzervačných látok (formaldehyd a pod). Pôsobením teploty a tlaku v presne stanovených pomeroch sa vyrába ľahký a zároveň odolný materiál, ktorý presviedča zákazníkov po celom svete svojimi technickými, environmentálnymi aj ekonomickými parametrami. Dosky sú z 99 percent tvorené kompozitnými materiálmi (celulóza, plastová, hliníková fólia), ktoré sa používajú aj v potravinárskom priemysle. Spoločnosť GreenCon podporuje ekológiu prostredníctvom recyklácie a prispieva k znižovaniu emisií CO2.

Široké portfólio a využitie

V portfóliu nájdete dosky GECON Protect so zvýšenou požiarnou odolnosťou, GECON Pack používané na debnenia a „packaging“, GECON Design s bielym povrchom a PET laminom (alternatíva k plastovým doskám používaným v reklamnom priemysle). Momentálne najvyhľadávanejším produktom je však GECON Acoustic – zvukovo izolačná doska, ktorá má všetky potrebné celoeurópske certifikáty. Všetky testy vzduchovej nepriezvučnosti potvrdili jej unikátne zvukovo-izolačné vlastnosti. Predstavuje konkurenciu doteraz používaným materiálom, ktoré predčí nielen zvukovo-izolačnými vlastnosťami, ale aj mechanickými vlastnosťami a výrazne nižšou obstarávacou cenou. Je ideálna na použitie do bytov, domov, kancelárií či hudobných štúdií. Zlepovaním dvoch dosiek GECON, medzi ktoré sa vstrekuje PUR pena rôznej hrúbky a hustoty, vznikajú GECON panely. Dosky a panely využijete ako steny, stropy, podlahy, debnenia, zateplenie, obalové materiály, kazetové stropy… Jednoducho, od predelenia miestnosti, až po výstavbu chát, záhradných domčekov alebo celých rodinných domov.

Produkty